2021-09-27

SEO naujienos Rugsėjo 20-24

Pristatome praėjusios savaitės SEO naujienas:

Google: Meta Title naudojami 87% laiko 

Google teigia, kad per pastariasias 2 savaites HTML pavadinimų žymos (Meta Title) naudojimas be Google modifikacijos išaugo nuo 80% iki 87%.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį, norint paskatinti paieškos variklį rodyti būtent jūsų, o ne modifikuotą Meta Title – susikoncentruokite į geresnių HTML pavadinimų kūrimą, kurie yra labiau atitinkantys jūsų puslapio veiklą. Jei visgi sunku apbrėžti kas yra geras HTML pavadinimas, Google siūlo pasinaudoti šiomis gairėmis.

Google nurodo kelias priežastis, kodėl nebus naudojamas jūsų HTML pavadinimų žymos:

1. Pustuščiai pavadinimai

2. Pasenę pavadinimai

3. Netikslūs pavadinimai

4. „Micro-boilerplate“ pavadinimai

Google: Baudos už netinkamas nuorodas DUK schemoje

Google teigia, jog reiktų vengti nuorodų į išorines svetaines iš DUK schemos.

Tam, kad išvengtumėte nemalonių baudų Google tendencijų analitikas John Mueller pataria peržiūrėti Google Webmaster Guidelines ir  FAQ Rich Result Guidelines.

Google: Dirbama ties Instagram ir TikTok video indeksavimu

Pranešama, kad „Google“ dirba su „Instagram“ ir „TikTok“ siekiant indeksuoti jų vaizdo įrašų turinį paieškos rezultatuose.

Teigiama, kad sandoris yra panašus į 2015 m. sudarytą tarp „Google“ ir „Twitter“, kai „Google“ buvo suteikta prieiga prie „Twitter“ duomenų, kad būtų galima nedelsiant indeksuoti. Jei derybos tarp „Google“, „Instagram“ ir „TikTok“ bus sėkmingo, trumpos formos vaizdo įrašų turinys gali tapti toks pat įprastas kaip „tweets“ paieškos rezultatuose.

Esu internetinio marketingo strategas, SEO ekspertas, SEO mokymų autorius. Turi daugiau nei 17 metų patirtį marketingo srityje, dirbau su tarptautiniais ir Lietuvos prekių ženklais: ASUS, Western Union, Canon, HP, Dove, Teo ir kt. Esu buvęs tiek didžiausių pasaulio agentūrų klientas (ex Lowe Profero, dabartinė Mullenloweprofero), tiek pats teikiau SEO paslaugas kaip laisvai samdomas specialistas. Esu dirbęs įvairių rinkų ir struktūrų įmonėse: B2B, B2C, Startup, Corporate, su biudžetais nuo 0 iki 200 000 Eur/mėn. Mentoriauju „Versli Lietuva“ ir „Startup Wise Guys“ programose.


Pasidalinkite savo nuomonę apie straipsnį