2022-01-18

Internetinio marketingo naujienos Sausio 10-14 d.

Pristatome praėjusios savaitės internetinio marketingo naujienas:

 

IndexNow: Įgalina duomenų bendrinimą tarp paieškos sistemų

 

Microsoft palengvino IndexNow protokolo įgyvendinimą, kuris užtikrina, jog pateikti URL tuo pačiu metu yra bendrinami tarp paieškos sistemų.

 

IndexNow buvo paleistas 2021 m. spalio mėnesį. Tai sprendimas padedantis svetainėms greičiau indeksuoti ir atnaujinti turinį paieškos sistemose.

 

Šis protokolas užtikrina, kad visi URL, pateikti bet kuriam IndexNow įgaliotam paieškos valdikliui, nedelsiant būtų pateikti visoms kitoms paieškos sistemoms. Tai reiškia, jog žiniatinklio valdytojams tereikia pranešti apie vieną API galinį tašką, nes visi URL bus bendrai bendrinami su kiekviena paieškos sistema.

 

Tokiu būdu bus trumpinamas laikas turinio leidėjams, bet taip pat padeda paieškos sistemoms atrasti turinį, todėl žiniatinklis tampa veiksmingesnis.

 

Bendras IndexNow tikslas yra maksimaliai padidinti paieškos variklio indeksavimą, optimizuoti tikrinimo apkrovos valdymą ir pateikti ieškotojams naujausią turinį.

 

LinkedIn: Virtualių renginių lankomumas išaugo iki 231 proc. 

 

LinkedIn socialinė platforma praneša, kad virtualių tiesioginių renginių lankomumas per metus išaugo 231 proc. Todėl remdamasi šia sėkme LinkedIn pradeda tiesioginius renginius tik su garsu.

 

Toks lankomumo padidėjimas koreliuoja virtualių tiesioginių įvykių LinkedIn padaugėjimu, nes per metus buvo sukurta 150 proc. daugiau įvykių.

 

Tikimasi, jog šis įvykis ir toliau augs kartu su LinkedIn. Tiesioginiai garso renginiai leis dalyviams aktyviai dalyvauti pokalbyje, o ne tik būti auditorijos dalimi.

 

Tokie įvykiai pirmiausia bus prieinami beta versijos nariams, tai bus bandymas pamatyti, kaip šis įrankis veikia skelbiant ir rengiant renginius įvairiomis temomis.

 

LinkedIn tokio tipo renginius planuoja pradėti vėliau šį pavasarį.

 

Daugiau apie LinkedIn virtualius tiesioginius renginius. Tokio tipo renginius LinkedIn pradėjo rengti nuo 2020 m. gegužės mėn., kai daugybė fizinių renginių buvo atšaukti dėl prasidėjusios pandemijos.

 

Per 2020 m. LinkedIn pristatė keletą atnaujinimų, skirtų padidinti tiesioginių renginių lankymą. Buvo sukurtas skirtukas „Įvykiai“, kuriame pateikiami įmonės organizuojami virtualūs ir asmeniniai įvykiai.

 

Yoast SEO: Pasiūlė raktažodžių pozicijos stebėjimą su Wincher integracija

 

Yoast SEO bendradarbiauja su Wincher, kuri siūlo vartotojams galimybę stebėti savo WordPress puslapių raktažodžių reitingavimo pozicijas.

 

Raktažodžių pozicijos stebėjimas bus prieinamas tiek nemokamos, tiek mokamos versijos vartotojams, tačiau aukščiausios kokybės planas su Wincher leis stebėti daugiau raktažodžių.

 

WordPress svetainėje įdiegus Yoast SEO įrankį, galėsite stebėti raktažodžių našumą ir matyti jų optimizavimo eigą. O abiejų rinkinių derinys suteiks dar daugiau įžvalgų, kurių reikia norint gauti aukštesnį reitingą natūralioje paieškoje.

 

Kokia nauda iš Wincher ir Yoast SEO. Šių dviejų priemonių integracija leis Jums stebėti, kur Jūsų turinys reitinguojamas pagal tikslinius raktinius žodžius. Gausite įžvalgų apie savo svetainės reitingus bei matysite, kurie konkurentai yra aukščiau už Jus. Žinodami tokią informaciją, t.y. Jūsų turinio reitingą Google, galėsite lengviau nustatyti turinio optimizavimo prioritetus.

 

Yoast SEO ir Wincher nemokamų ir mokamų planų skirtumai:

 

 • Nemokama Wincher ir Yoast SEO: turėsite galimybę stebėti iki 5 raktažodžių ir 1 raktažodį viename įraše;
 • Mokama Yoast SEO, bet nemokama Wincher: turėsite galimybę stebėti iki 5 raktažodžių ir 5 raktažodžius viename įraše;
 • Mokama Wincher, bet nemokama Yoast SEO: turėsite galimybę stebėti iki 10 000 raktažodžių ir 1 raktažodį viename įraše;
 • Mokama Wincher ir Yoast SEO: turėsite galimybę stebėti iki 10 000 raktažodžių ir 5 raktažodžius viename įraše.

 

GoogleNofollow nėra Noindex pakaitalas

 

Google viešųjų ryšių specialistas John Mueller virtualaus pokalbio metu nurodė, jog nuorodos atributas Nofollow nepakeičia Noindex direktyvos.

 

Googlebot gali rasti ir indeksuoti nesekamas nuorodas. Taigi šis atributas neturėtų būti naudojamas tikintis, jog puslapis nebus įtrauktas į Google paieškos indeksą.

 

John Mueller nurodo, jog tai nesukels jokių papildomų problemų, tačiau prie vidinių nuorodų pridėjus atributą Nofollow, tai tie puslapiai vis tiek gali būti indeksuojami paieškos rezultatuose.

 

WordPressPaskelbė didelės grėsmės lygio spragas

 

WordPress paskelbė, kad pataisė keturias didelės grėsmės spragas, kurios yra vertinamos 8 balais, skalėje nuo 1 iki 10. Šios grėsmės buvo užfiksuotos WrodPress branduolyje, tai atsirado dėl WordPress kūrėjų komandos aplaidumo.

 

Nors pats WordPress nepaskelbė išsamios informacijos apie pagrindines keturias spragas, tačiau JAV vyriausybės nacionalinėje pažeidžiamumo duomenų bazėje, kurioje yra registruojamas ir skelbiami tokie pažeidžiamumai, buvo nurodyti šios keturios spragos:

 

 1. SQL įterpimas dėl duomenų valdymo trūkumo WP_Meta_Queary (spragos sunkumo lygis įvertintas 7,4 balo);
 2. Autentifikuoto objekto įvedimas keliose svetainėse (spragos sunkumo lygis įvertintas 6,6 balo);
 3. Išsaugotas kelių svetainių scenarijus (XSS) naudojant autentifikuotiems vartotojams (spragos sunkumo lygis įvertintas 8 balais);
 4. SQL įterpimas per WP_Query dėl netinkamo „valymo“ (spragos sunkumo lygis įvertintas 8 balais).

 

Kadangi pažeidžiamumas dar nėra visiškai sutvarkytas ir naujausios versijos, 5.9 versijos, kūrimas yra pristabdytas, tai WordPress rekomenduoja nedelsiant atnaujinti savo WordPress į naujausią versiją galimą šiuo metu, t.y. 5.8.3 versiją.

  Ačiū, kad domitės!!

  Įveskite el. paštą arba/ir telefono nr. /
  arba
  / skambinkite ir rašykite mums
  info triangle JŪSŲ PATEIKTI DUOMENYS NEBUS NAUDOJAMI REKLAMAI
  founder

  Esu internetinio marketingo strategas, SEO ekspertas, SEO mokymų autorius. Turi daugiau nei 17 metų patirtį marketingo srityje, dirbau su tarptautiniais ir Lietuvos prekių ženklais: ASUS, Western Union, Canon, HP, Dove, Teo ir kt. Esu buvęs tiek didžiausių pasaulio agentūrų klientas (ex Lowe Profero, dabartinė Mullenloweprofero), tiek pats teikiau SEO paslaugas kaip laisvai samdomas specialistas. Esu dirbęs įvairių rinkų ir struktūrų įmonėse: B2B, B2C, Startup, Corporate, su biudžetais nuo 0 iki 200 000 Eur/mėn. Mentoriauju „Versli Lietuva“ ir „Startup Wise Guys“ programose.


  Pasidalinkite savo nuomonę apie straipsnį